آشپزخانه مدرن، با این 8 ایده دکوراسیون تان را به روز کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

آشپزخانه: برای اغلب افراد سخت است که بین دکوراسیونی با سبک معاصر و مدرن تفاوت هایی قائل شوند؛ به همین دلیل تمیز دادن این سبک ها از یکدیگر کار را برای بعضی ها سخت می کند. در این میان باید گفت که دکوراسیون با سبک معاصر مربوط به دوره ای است که در آن به سر می بریم اما مدرن در واقع سبکی است که از اوایل قرن 20 شکل گرفته است.

سبک مدرن می تواند از جهاتی دارای پیچیدگی هایی باشد چراکه خیلی ها آن را نقطه ی مقابل سنتی می دانند. وقتی این سبک دکوراسیونی را وارد آشپزخانه نماییم می توانیم در اولین تصورها به کابینت های بدون قاب و ساده، وسایلی فلزی و ساده و تعداد خیلی کم و ناچیزی وسایل تزئینی برسیم. Ihome.ir در این مطلب تصمیم دارد المان های بیشتری از دکوراسیون آشپزخانه مدرن را به شما معرفی کند.

آشپزخانه مدرن

استفاده از درهای صاف و ساده

در آشپرخانه مدرن شما معمولا با درهایی رو به رو می شوید که بسیار ساده بوده و کاملا صاف هستند. این ویژگی را می توان یکی از اصلی ترین المان های سبک مدرن دانست!

آشپزخانه مدرن

کابینت های ساده و بدون قاب

کابینت های آشپزخانه مدرن ویژگی هایی دارد که می توان آنها را در بدون قاب و همچنین ساده بودن خلاصه کرد. این نوع از کابینت ها که در آشپزخانه مدرن دیده می شوند تقریبا تکاملی بر کابینت های سبک های دیگری مثل سنتی هستند.

در این نوع کابینت ها ما معمولا حتی دستگیره ای را هم نمی بینیم و سادگی کابینت تمام توجه شما جلب خواهد کرد.

آشپزخانه مدرن

سطوح ساده در آشپزخانه مدرن

همانطور که در این تصاویر نیز مشاهده می کنید حتی در سطوح دیگر آشپزخانه هم پیچیدگی خاصی دیده نمی شود و حتی شیر های آب هم سادگی مدرن را با خود به دنبال دارند.

آشپزخانه مدرن

وسایل تزئینی کم در آشپزخانه های مدرن

یکی از تفاوت های سبک مدرن و معاصر در لوازم تزئینی به کار برده شده در هر کدام از این سبک هاست. همانطور که گفتیم در سبک مدرن، وسایل تزئینی بسیار کم هستند این در صورتی است که در دکوراسیونی با سبک معاصر شما می توانید با لوازم تزئینی و یا حداقل، کاشی های رنگی و طرح داری رو به رو شوید.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن با استفاده از المان های طبیعی

درست است که در سبک مدرن، آشپزخانه شما تزئینات چندانی ندارد ولی شما می توانید مطابق سبک مدرن از عناصر طبیعی در فضای آشپزخانه تان استفاده نمایید. داشتن گلدان های ساده و بلند و یا استفاده از سنگ های طبیعی مثل سنگ مرمر هم نمونه هایی از این المان ها هستند.

آشپزخانه مدرن

تاکید بر خطوط افقی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

بسیاری از آشپزخانه های مدرن به داشتن خطوط افقی و البته بلند تمایل دارند. اگر به خوبی به این تصاویر نگاه کنید دقیقا متوجه منظورمان خواهید شد. برای مثال می توانیم ستون های کابینت را مثال بزنیم که در یک راستا قرار گرفته اند.

آشپزخانه مدرن

در این تصویر هم کابینت هایی را مشاهده می کنید که علاوه بر خطوط حاشیه ای افقی، دارای شیارهای افقی هم هست. در آشپرخانه هایی با سبک هایی مثل سنتی شما می توانید شاهده خطوط عمودی هم باشید در صورتی که در آشپزخانه مدرن، حرف اول را خطوط افقی می زنند!
جزیره ای که در این آشپزخانه مشاهده می کنید هم به نوبه خود ساختار افقی بسیاری را به وجود می آورد.

آشپزخانه مدرن

در آشپزخانه ای که در این تصویر مشاهده می کنید هم سنگ و کاشی هایی که بر روی دیوار قرار گرفته اند هم منطبق بر خطوط افقی هستند.

آشپزخانه مدرن

در این آشپزخانه هم الگوی آجرهایی که بر روی دیوار نصب شده اند که خطوط افقی را مهیا کرده اند.

آشپزخانه مدرن

سازگاری در عناصر به کار رفته در سطوح

وقتی صحبت از آشپزخانه مدرن می شود باید مراقب تطبیق و تناسب عناصر بود. اینکه چراغ ها و لوازم نورپردازی با صندلی ها و سایر وسایل تناسب داشته باشند اصل بسیار مهمی است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید در کنار سادگی وسایل، تناسب آنها با یکدیگر هم به خوبی به چشم می خورد.

آشپزخانه مدرن

استفاده از چراغ های آویز هم موضوع رایجی در سبک مدرن است. باید این را هم اضافه کرد که داشتن پنجره هایی همراه با قوس و ستون هیچگاه نمی تواند برای داشتن یک سبک مدرن، مانعی بر سر راهتان باشد. شما می توانید در قدیمی ترین خانه ها هم سبک مدرن را در پیش بگیرید.

آشپزخانه مدرن

هیچ چیزی مانع استفاده شما از رنگ های متنوع و شاد در دکوراسیون آشپزخانه مدرنتان نخواد شد. شما می توانید در هرکدام از بخش های آشپزخانه مثل این تصویر از رنگ شاد و متنوعی استفاده نمایید.

آشپزخانه مدرن

استفاده از عناصر صنعتی در آشپزخانه مدرن

چیزی که در دکوراسیون آشپزخانه مدرن می تواند نقش بی نظیری داشته باشد استفاده از عناصر صنعتی است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید یک دیوار بتنی ساده می تواند بستر خوبی را برای آشپزخانه مدرن مهیا کند. وجود این دیوار و تزئینات کم و سایر ویژگی هایی که مشاهده می کنید توانسته اند آشپزخانه مدرنی را دست و پا کنند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz| ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *